Saka, ka īstā dzīve sākas tad, kad izkļūsti no komforta zinas. Jo, tajā atrodoties, kā tādā siltā segā ietinies, tu stāvi uz vietas, un nenotiek nekāda attīstība. Tādēļ, ilgtermiņā savā izveidotajā “kokonā” atrasties nav labi, un tas noteikti traucēs veidot vai uzturēt jau esošās attiecības.

Dalīsimies pieredzē, kā izkļūt no komforta zonas:

Aizver acis un uz brīdi iztēlojies savu idealo randiņu ar idealo partneri. Tev galvā pavisam noteikti ir tas vēlamais formats, tas cilvēks, kādu meklē. Taču, nereti gadās, ka šāds modelis, kā ir izprātots- dzīvē nemaz neeksistē. Vai arī, iespējams, tev ir jautājums- “kapēc visu laiku uzkāpju uz viena un tā paša grābekļa?”. Tad lūk- varbūt ir vērts pamainīt attieksmi, stratēģiju un principus?

Protams, katram no mums ir sava attiecību stratēģija, kas balstās uz iepriekšējo pieredzi, mentalitāti, pašvērtējumu un vēl neskaitāmi daudz kritērijiem, kas mūs veido tieši tādus, kādi šobrīd esam. Un, neraugoties uz rezultātiem, tā ir komforta zona- būt te, tagad, un necensties objektīvi mazliet kaut ko pamainīt, lai ekspektācijas un realitāte kaut mazliet sakristu. Viss, sākot no tava dzīvesveida, ikdienas paradumiem- veido tavu komforta zonu. Bet, kā ar personības izaugsmi?

Tātad, ja pēdējā laikā visas attiecības cietušas sakāvi un nav izdevies izveidot ko stabile, visticamāk, mazliet jāpamaina stratēģija un attieksme.

  1. Atskaies no domām par “savu tipu”

Viena tipa vīrieši vai sievietes, ko esam izdomājuši kā savu idealo partneri- ne vienmēr atbilst tam, kas mums patiesībā nepieciešams. Varbūt Tu meklē kaut ko enerģisku, hiperaktīvu, taču patiesībā Tev piemērotāks būtu harmonisks un mierīgs partneris? Protams, ir labi, ka tev ir kritēriji, kurus uzskati par fundamentāli svarīgiem savā potenciālajā partnerī, taču esi elastīgs- atver acis arī kaut kam citam- jeb, tā teikt, domā ārpus rāmjiem un neieciklējies uz sevis paša veidotām robežām!

  1. Jauna pieeja- atslēga veiksmīgai izkāpšanai ārpus komforta robežām!

Vai esi pieradis iepazīties bārā? Varbūt pamēģini iepazīšanās portal- tie mūsdienās sniedz plašas iespējas, ērti komunicēt, un “pirmo ledu” salauzt virtāli- lai pirmajā randiņā jau ir izveidojies priekšstats par otru, un ir ērtāk komunicēt. Vai, pavero, piemēram, kā uzrunā un kā sevi pasniedz pašā sākumā otram. Iespējams, radi par sevi pārāk distancētu iespaidu?

  1. Izplāno netipisku pirmo randiņu!

BAMS! Viens un tas pats restorāns, tas pats galdiņš… Garlaicīgi! Izdomā kaut ko pavisam neordināru! Blakus pilsētā zaļumballe, pikniks pļavā… Iekariniet šūpuļtīklus mežā un brokastojiet saullēktā! Dzīve dod tik milzum daudz iespējas, tikai maziet kreativitātes un neaizmirstamais randiņš būs jau biļete uz nākamajām attiecību stadijām! Restorānā sēdēsiet pēctam J

  1. Ja tevi māc šaubas- saki JĀ!

Ja mani, ka kāds vai kāda Tevi vēlas iekarot, satikties, taču nejūties pārliecināts par to pašu, saki- JĀ! Pirms cilvēks nav iepazīts, NĒ var būt ļoti neobjektīvs. Pavisam noteikti, pirmajā randiņā tev nav jāsola mūžīga mīlestība, tādēļ neatsakies no iespējas iepazīties- iespējams, šis cilvēks tevi pārsteigs, un attapsies, kad “JĀ” bija labākais lēmums Tavā dzīvē! Izkāp no savas komforta zonas!

  1. Meklē potenciālu, nevis perfektumu!

Ideālu sieviešu, tāpat kā idealu vīriešu- nav! Atceries, ka pat, ja sākumā liksies, ka atrasts ir viss, kas līdz šim meklēts- ar laiku sapratīsi, ka pat šādā gadījumā nākas pievērt acis uz mazajām lietiņām, kas ikdienā kaitina. Un darbs, darbs, darbs- attiecības ir liels darbs ne tikai ar otru, bet pašam ar sevi! Tādēļ, ejot uz randiņiem, tiekoties- mācies saskatīt iespējas, lūkojies nevis skeptiski, bet optimistiski! Un redzēsi, ka patiesībā apkārt ir tik fantastiski cilvēki, un, ja mazliet pamaini savu attieksmi, tad attiecības uzradīsies ātrāk kā spēsi nomirkšķināt acis!

Atceries- kuģis vienmēr ir drošībā piestātnē, noenkurots- bet tas nav mērķis, kādēļ ta sir radīts!