Cik bieži tiek pieņemti nepatiesi pieņēmumi un nepareizi lēmumi par attiecībām- kuru sekas ir skumjas, distancētas attiecības no partnera, kas galu galā abiem liek justies vientuļiem.

Ir dažādi mīti un patiesības par to, kādām jābūt attiecībām un to praktizēšana ikdienā spēj izraisīt sirdssāpes (un jā, šīs sāpes ir analogas jebkurām īstām un reālām sāpēm), taču tas nav nekas nepareizs, jo kā mēs zinām, nav kļūdas- ir pieredze. Lūk, trīs mīti, kurus, iespējams ikdienā pieņem kā patiesību, un tādēļ var gadīties kāpt uz tiem pašiem grābekļiem:

Mīts #1- DOT = ŅEMT

Šī mīta pamatā ir doma, ka, lai no otra saņemtu to, ko vēlamies, mums ir jādod tas, ko uzskatām (jā, uzskatām!) par nepieciešamu atgriezeniskajai saitei. Dāvanu pirkšana, lutināšana, “es tevi mīlu” vārdu izteikšana pirms otrs paspēj ieelpot gaisu, ēst gatavošana un visāda citāda izdabāšana.

Šādā veidā tu kļūsti par “devēju”, un klusībā glabā savu pārliecību, ka tas viss nāks atpakaļ. Jā, jebkuras attiecības ir par došanu un ņemšanu, taču tas robežojas ar ekspektācijām un motīviem, kādēļ mēs to darām. Jo vairāk tu sevi upurē, jo tālāk otra persona distancējas.

Vīrietis iemīlas sievietē, kad viņam ir tas, kas sievietei ir vajadzīgs. Viņi iemīlas sievietē, jo viņi to var darīt laimīgu, apmierinātu ar dzīvi un tajā pat laikā viņa pati spēj par sevi parūpēties, nav atkarīga, taču prot dalīties savās emocijās un mīlestībā ar savu mīļoto.

Nekad nedod vīrietim vairāk kā viņš ir devis tev, ieskaitot emocijas, glāstus, skūpstus. Nesak ik pa piecām minūtēm viņam, cik ļoti tu viņu mīli, ja vien viņš to nav teicis tev.

Mīts #2- Būt īpašai nozīmē attiecības un laulību.

Šis ir ļoti bīstams mīts. Steidzinot “zīmoga uzlikšanu”, vīrietis var nobīties un kā gliemezis ierauties čaulā. Viņam nepatīk, ka tiek uzspiests statuss, jo tas automātiski uzliet atbildību uz viņa pleciem.

Neuzsāc sarunu par attiecību fāzi pirmā, ja vien viņš nemanāmi nav licis manīt, ka vēlas ar tevi saistīt savu dzīvi. Līdz tam- pacietība, empātija, un šī brīža baudīšana.

Mīts #3- Savu jūtu izrādīšana vīrieti aizbiedēs prom

Vai esi kādreiz baidījusies, ka savu jūtu izrādīšana vīrieti aizbiedēs? Tad lūk, atbilde ir- ka jūtu izrādīšana viņu neaizbiedēs!

Patiesībā savu jūtu apslēpšana jūsu starpā veidos distanci un sienu, caur kuru arvien grūtāk būs vienam otru sasniegt. Atslēga šajā ir iemācīties runāt par savām jūtām, neizraisot drāmas un neliekot otram justies vainīgam vai atbildīgam par tavu emocionālo stāvokli.