… Jūs sēžat klusā kafejnīcā pilsētas centrā, baudat jau trešo Latti pēc kārtas, un viņš nav pārstājis ne uz sekundi runāt par sevi un brīnies, kā šis cilvēks nav uzdevis nevienu jautājumu par tevi, taču tu jau zini itin visus viņa mazos un lielos sasniegumus? Un pēc pirmā randiņa viņš, asti gaisā saslējis, ir pārliecināts, ka atstājis sprādzienveidīgu iespaidu uz tevi un tu noteikti esi samīlējusies līdz ausīm? Ja liekas pazīstami, tad uzmanies- iespējams, tev ir darīšana ar narcisu- cilvēku, kurš sevi nepielūdzami dievina, ir sevī pāriemīlējies un skaistākais cilvēks pasaulē ir viņa spoguļattēls, un pasaule griežas tikai un vienīgi ap viņu! 

Pazīmes, ka Tu, iespējams, tiecies ar narcisu:

  • “Es esmu viss, kas tev ir vajadzīgs”- šāda tipa cilvēki parasti izturas ļoti pašpārliecināti jau pašā attiecību sākumā. Viņš zina, ar kādiem cilvēkiem viņam vēlams tikties- tādiem, kas viņu dievinās, regulāri pabaros viņa ego,sniegs visu nepieciešamo uzmanību. Viņš būs pārliecināts un tev centīsies ieskaidrot, ka viss, kas tev tavā, viņaprāt līdz šim nepilnvērtīgajā dzīvē, ir nepieciešams- ir tieši VIŅŠ- šis pilnvērtīgais, ideālais vīrietis.

 

  • “Bet es.. man..”– tu ievelc gaisu, lai beidzot pateiktu, ka tev arī garšo pica, vai stāstu, kāda ir tava mīļākā filma, bet viņš, gandrīz vai aizelsies, turpina ar “bet es…”. Un jau piekto reizi tavs iesāktais teikums tiek pārtraukts, jo viņam ir kas pavisam svarīgāks sakāms. Pievērs uzmanību, jo noteikti lielākā daļa no viņa stāstītā ir realitātē dalāma ar desmit.

 

  • Bez robežām – narciss vienmēr vadību pārņems savās rokās. Atkarībā no tā, cik advancēts viņš ir, viņš pratīs manupulēt ar tevi, klaji neievērojot nekādas robežas. Tādā veidā viņš spēs panākt, ka tu esi tieši tas, ko viņš vēlas. Nu, vismaz tajā brīdī.

 

  • Neaizskar manu cieņu!– pievērs uzmanību, kā šis cilvēks risina problēmas. Vai pie katras likstas darbā vainīgi ir kolēģi? Vai ēdienam restorānā vienmēr būs par daudz sāls, vai tavai mašīnai ir izvēlēta nepareiza krāsa? Vēl, iespējams, ka jūsu abu starpā viņš pamanīsies vienmeŗ tev justies vainīgai, nepilnvērtīgai kādās pavisam ikdienišķās situācijās.

 

  • Perfekcionists– visam ir jābūt ideāli. pasākumam, kurā viņš piedalās vai organizē, jābūt ideālam un viņa klātbūtnes vērtam. Cilvēkiem nedrīkst būt trūkumi, un ja tādi ir, tad šis cilvēks nav viņa uzmanības vērts. Taču, šis ir iemesls, kādēļ narciss pārsvarā ir nelaimīgs un ar dzīvi neapmierināts, jo nekas nespēj piepildīt viņa ekspektācijas dzīvē.

 

  • Bailes– Jā! Šiem šķietami tik ļoti pašpārliecinātajiem, sevi mīlošajiem cilvēkiem ir patstāvīgas bailes! Nebūt ideālam, tikt atraidītam kādas grupas, kolēgū vidū- vai īpaši no dzīves partnera! Tādēļ narciss nekad nespēs savam dzīves biedram pilnībā uzticēties, jo viņam vienmēr liksies, ka par viņu varētu paņirgāties, pievilt, atstumt. Un šis neglābjami iedragā viņa ego- un pat iespēja, ka tā varētu notikt, viņā iedveš nāves bailes.

 

Ja visas šīs pazīmes tev atsauc atmiņā situācijas, kurās ik pa laikam atrodies, tad visticamāk, esi narcisa nagos. Atliek vien izvērtēt, cik ļoti vēlies ar šo sadzīvot. Protams, nevajag uzreiz mest plinti krūmos, un šķirtes- taču, šiem cilvēkiem vienmēr būs nepieciešamas papildus rūpes un uzmanība.