Šis laiks, kad krūtīs žņaudz, dusmu, vilšanās sajūtu kokteilis nogalinājis vēlmi ikdienu pārvērst krāsainā piedzīvojumā. Dažādi scenāriji, kādēļ attiecības cietušas fiasko, dažādi savienības modeļi, taču šķiršanās vienmēr ir neizbēgami sāpīga, jo īpaši, ja tas bijis negaidīti, un lēmumu pieņēmusi vai izraisījusi otra puse. Ego šķiet sadrupis.

Tas ir beidzies, bet tavas smadzenes joprojām to nevar pieņemt. Attiecības ir beigušās, jūs ejat katrs savu ceļu, taču tu joprojām neskaitāmas reizes, klusībā raudot, klausies viņa atstātās balss ziņas, lasi garās vēstules epastā? Ik pa brīdim pārskati jūsu kopīgās ceļojumu fotogrāfijas, un izmisums neļauj domāt par to, ka vēl tavā dzīvē varētu ienākt kāds cits un ieņemt iepriekšējā partnera vietu? Būt attiecībās- tas ir kā narkotiku atkarība. Šķiršanās un attiecību pārtraukšana- ir kā atkarīgajam nedot viņa ikdienas devu. Taču, ar laiku nepieciešamība pēc šīs devas samazinās. Tieši tādēļ ir akūti nepieciešams censties maksimāli domāt racionāli un atstāt emocijas cik vien iespējams tālu.

Kā tikt galā ar sirdsāpēm? Zināms, ka nav neviena pretattiecību tabletīte, kas noņems visas sāpes. Taču, ir domāšanas un attieksmes veids, kas palīdzēs.

Pirmkārt, ja tavs partneris pieņēma lēmumu, ka vēlas būt no attiecībām brīvs (vai izvēlējās citu), tad tā vietā, lai skatītos romantiskajās atmiņās un atcerēties piedzīvojumus, koncentrējies uz tagadni, un piedomā, ka viņš nevēlas vairs attiecības. Tas sāpēs, tas kodīs kā skābe, bet pieņem patiesību.

Otrkārt. Ja jūstu attiecību beigām nav pamatota un skaidra iemesla, tad ieskaidro sev, ka tas bija viņš, kura dēļ jums nesanāca. Nav runa par visu problēmu un cēloņu sakni, taču par pašu finišu attiecībās. “Viņš nevēlējās to pašu dzīvē, ko vēlējos es”, “viņš mani nemīl tā, kā man nepiciešams”. Un turies pie šiem iemesliem, pat, ja vājuma brīžos gribas sniegties pēc telefona un piezvanīt viņam. NĒ! Saprotot, ka attiecības ir beigušās un tām nav nākotnes, mēs ļaujam sevi pasargāt no vēlēšanās nokļūt atpakaļ laikā, kad bijāt kopā.

Ignorē sociālos kontus- ej ar līkumu viņa profiliem! Okšķerējot viņa jaunos draugus, jaunākās fotogrāfijas un meklējot pasākumus, kurus viņš ir apmeklējis, tu tikai pakļauj sevi vēl lielākām sāpēm. Kas ir beidzies, tas ir beidzies, un nav vērts šobrīd, kad attiecības ir svaigi izbeigušās, meklēt iemeslus, lai varētu pasāpēt vēl vairāk. Izvairies no sociālo kontu lietošanas kādu laiku!

Nerakņājies patstāvīgi savās atmiņu atvilktnēs! Šādi, kā jau augstāk minēju, tu tikai sāpini sevi. Vai zināji, ka emocionālas sāpes un mentāla sabrukšana izraisa kortizola koncentrācijas paaugstināšanos, kas ietekmējami pavājina izmūnsistēmu? Ir vērts mazliet padomāt par sevi, un ko tu nodari savam ķermenim.

Nevaino sevi! Jā, tas ir grūti brīdī, kad vairāk par visu vēlies, lai tava dzīve atkal būtu kārtībā. Bet, jāsaprot, ka sevis vainošana noved pie milzīga pašapziņas krituma, un tas zamazina pārliecību par sevi, kā rezultātā tu jau vairs netici, ka ar tevi var notikt un notiks kaut kas labs. Ieklausies, ko saka līdzcilvēki par tevi- esi skaista, gudra un tev tik tiešām viss vēl priekšā- kādēļ gan labāk nemēģināt noticēt tam, ka tā ir taisnība un tev labākais vēl ir priekšā, un tam, ka šīs attiecības neizdevās, iespējams ir ir kāds izskaidrojams iemesls, par kuru uzzināsi nākotnē?

Tu nevari pierast, ka vairs nav “MĒS”. Negrauj savu identitāti! Patiesībā TU vienmēr biji TU. Un tikai! Jā, ir grūti, ja kādu laiku tu biji “Jūs” – visos pasākumos, draugu kompānijās un pat mājās, plānojot vakariņas. Jā! Bet tagad ir laiks attīstīt ” ES”. Atceries, ko tev patīk darīt, ar ko nodarbojies un kāda bija tava dzīve pirms attiecībām? Atjauno saikni ar savu personību, kura bija pirms “MĒS ” un pirms šīs attiecības sākās.

Atgriezies randiņu apritē! Ilgi sērot nav jēgas. jo vienmēr tuvojas Ziemassvētki, Jāņi, Lieldienas- svētki, brīvdienas. Netērē savu laiku, domājot par cilvēku, kuram tagad ir cita dzīve! Ej ielās, vismaz pamēģini iepazīties ar kādu- varbūt viegls flirts, vakariņas, kokteilis- ir tieši tas, kas tev nepieciešams, lai atsāktu ziedēt, kā iepriekš! Ienāc: http://www.flirts.lv –  😉

Atceries, ka vienīgās zāles pret šķiršanos esi Tu sev pati. Neviens cits to nevar atņamt, noņemt, izdzēst. Un ir brīži, kad šķiet, ka labi nebūs vairs nekad. Taču, atceries, kā juties savos laimīgākajos dzīves mirkļos, kad biji no attiecībām brīva. Pieliec sev spārnus un lido!!!!!